Business Joomla Themes by Justhost Reviews

KWW Obywatelski Komitet Samorządowy

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Mikołowskiego

    Komitet wyborczy OKS nawiązuje w swej nazwie i programie działania do tradycji komitetów obywatelskich z roku 1990, kiedy to po raz pierwszy w powojennej historii Polski mogliśmy wziąć udział w wolnych, demokratycznych wyborach na szczeblu samorządu lokalnego. Jako OKS bierzemy udział w wyborach wyłącznie do rady powiatu mikołowskiego oraz do rad gmin, które go tworzą: Mikołowa, Łazisk Górnych, Orzesza, Ornontowic i Wyr.
    Jesteśmy komitetem wyborczym, który stawia sobie za cel pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasi radni biorą aktywny udział we wszystkich komisjach jakie funkcjonują przy radzie powiatu oraz radach gmin i mają przez to realny wpływ na takie dziedziny naszego życia jak: edukacja, sport, ochrona zdrowia, komunikacja, drogi, ochrona środowiska, uchwalanie planów zagospodarowania przestrzennego, porządek i bezpieczeństwo.
    Obywatelski Komitet Samorządowy jest komitetem społecznym, nie związanym z żadną partią polityczną. Zachęcamy wszystkich, chcących mieć wpływ na życie gospodarczo-społeczne w powiecie mikołowskim do współpracy.

     Komitet założycielski OKS:

Tadeusz Marszolik – Pełnomocnik wyborczy
Dominika Czembor - Pełnomocnik finansowy
Jan Ratka - Zastępca Burmistrza Łazisk Górnych

Mateusz Handel - Zastępca Burmistrza Mikołowa
Eryk Muszer – były Dyrektor i nauczyciel I LO im. K.Miarki w Mikołowie
Mariusz Respondek - Zastępca Dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych