Business Joomla Themes by Justhost Reviews

1. Handel Mateusz Witold

1741 głosów-  Mandat!

Od urodzenia jestem związany z Mikołowem. Prawnik z wykształcenia, samorządowiec z wyboru, zastępca burmistrza Mikołowa od 2015 roku. Profesjonalnie podchodzę do swoich obowiązków, dlatego w tym roku ukończyłem studia na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Zarządzanie Miastem. Zdobyta wiedza pomaga mi w codziennej pracy na rzecz mieszkańców mojego miasta.

Rozwój miasta, budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz miejskie inwestycje to moje nadrzędne cele. Zależy mi na sukcesie miasta, w którym żyję i które kocham, dlatego poświęcam się mu bez reszty.

Prywatny czas wykorzystuję na rozwijanie swoich pasji. W sporcie najlepiej odnajduje się jeżdżąc na nartach, biegając oraz grając w koszykówkę. Kocham podróże, zarówno te po Polsce jak i świecie. Wszędzie gdzie jestem staram się podpatrywać ciekawe miejskie rozwiązania, które z sukcesem można zaadaptować w naszym mieście, a przede wszystkim poznawać ludzi, którzy są dla mnie nieustannym źródłem inspiracji.

Jestem pomysłodawcą akcji Korona dla Mikołowa, za pomocą której namawiam mieszkańców naszego miasta do zdobywania górskich i życiowych szczytów.

2. Muszer Eryk Jerzy

302 głosy

 

Urodzony 9 marca 1944 roku. Związany od zawsze z Mikołowem i Ziemią Mikołowską. Wieloletni nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor I LO im. Karola Miarki w Mikołowie. Wychowawca i opiekun wielu wybitnych absolwentów tej szkoły, w tym m.in. laureatów olimpiad przedmiotowych w skali ogólnopolskiej. Autor książki „44 klata z Miarką”. Radny II, III, IV i V kadencji Rady Powiatu Mikołowskiego.W latach 2006-2010 i 2017-2018 Przewodniczący Rady Powiatu. Otrzymał tytuł „Mikołowianina Roku 2000”. Priorytetem na VI kadencję jest budowa nowej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Liceum „Miarka” na stulecie jej istnienia.

Moje główne cele;

 • Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w I LO.
 • Stworzenie siedziby rzecznika osób niepełnosprawnych w Mikołowie.
 • Remont ulic powiatowych m.in. Żwirki i Wigury, Rybnickiej oraz Pszczyńskiej.

3. Nazar Grażyna Danuta

829 głosów-  Mandat!

 

Na pewno mnie znasz… Być może jako swojego nauczyciela chemii – wszak uczę z pasją już 33 lata. Być może jako wychowawcę Twojego dziecka – dane mi było mi mieć pod opieką kilka klas. A może znasz mnie jako wicedyrektora lub przez ostatnie 8 lat jako dyrektora byłego Gimnazjum nr 1 w Mikołowie. Możliwe też, że spotkaliśmy się jako mieszkańcy lub gdzieś na szlaku w górach, czy ścieżce rowerowej?

Jeżeli byłeś ostatnio w Szkole Podstawowej nr 1 (dawniej Gimnazjum nr 1) to zapewne zdziwiły Cię zmiany: estetyka, funkcjonalność,a przede wszystkim nowoczesna baza dydaktyczna. Bardzo się starałam, by szkołę uczynić fajnym miejscem do odkrywania świata na miarę XXI wieku. Myślę, że właśnie tu najlepiej widać moją pracowitość, konsekwencję, twórcze działanie oraz wrażliwość na ludzkie potrzeby.

Moje główne cele:

 • Wyremontowanie obecnej lub znalezienie nowej, większej siedziby dla Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
 • Remonty szkół średnich na terenie gminy Mikołów.

Remont dróg powiatowych m.in. Bandurskiego, Konstytucji 3 Maja i Rybnickiej

4. Macha Tomasz Wojciech

419 głosów

 

Mam 38 lat, wykształcenie wyższe. Absolwent: Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie - kierunek Pedagogika Szkolna i Korekcyjna, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie - kierunek Resocjalizacja, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - kierunek Oligofrenopedagogika, Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Gen Ziętka w Katowicach - kierunek Zarządzanie w Oświacie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – kierunek Filozofia i Etyka. Rodzina: żona Ania, córeczki Zuzia i Zosia. Od ponad 16 lat pracuję na stanowisku pedagoga szkolnego i oligofrenopedagoga w szkołach powiatu mikołowskiego. Od września 2014 roku jestem dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikołowie. Wierzę, że posiadam wszelkie cechy niezbędne do tego, by być dobrym radnym powiatu mikołowskiego.

Moje główne cele:

 • Poprawa bezpieczeństwa - zwiększenie patroli nocnych Policji, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, doposażenie Straży Pożarnej,
 • Wzbogacenie oferty edukacyjnej w szkołach ponadgimnazjalnych - podział na kierunki kształcenia,
 • Przybliżenie tematu integracji oraz wparcie placówek zajmują…cych się™ kształ‚ceniem specjalnym.

5. Szołtysek Janina Zofia

458 głosów - Mandat!

 

Jestem osobą pracowitą, empatyczną, otwartą na potrzeby innych i godną zaufania. Ponad spory cenię sobie wsłuchiwanie się w głos innych oraz konstruktywne działanie. Kocham młodzież i dzieci. Dla nich poświęciłam wiele lat rzetelnej pracy zawodowej. Nie znoszę stagnacji. Nieustannie poszukuję i zmieniam na lepsze środowisko, w którym się realizuję. Moją pasją jest pozyskiwanie środków unijnych. Poprzez realizację projektów moi uczniowie współpracują ze szkołami UE i gościli już w 20 krajach. Staram się być nieustanie kreatywnym liderem, uczącym się zarówno od starszych jak i młodszych, aktywnych ludzi. Wierzę w sukces działań zespołowych zgodnie z maksymą: Myśl pozytywnie, działaj odważnie. W wolnych chwilach raczę się dobrą poezją, należę do Gdańskiego Klubu Poetów. Wieloletnia nauczycielka i dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8 w Paniowach, posiadam doświadczenie w pracy samorządowej.

Moje główne cele:

 • Zabieganie o budowę sygnalizacji świetlnej na Wygodzie.
 • Zmniejszenie uciążliwości związanych z zanieczyszczeniem powietrza (walka z niską emisja na terenie powiatu).
 • Rozbudowa szkoły podstawowej w Paniowach wraz z budową chodnika wzdłuż ogrodzenia szkoły na ul. Wolności i Mokierskiej

6. Żur Grażyna

313 głosów

Jestem nauczycielem dyplomowanym z długoletnim stażem. Od dawna są mi bliskie sprawy naszego miasta, gdyż miałam zaszczyt być wybraną do Rady Sołeckiej w Borowej Wsi. Zawsze aktywnie uczestniczę w życiu sołectwa i chciałabym poszerzyć moje działania o sprawy naszego powiatu. Pragnę przede wszystkim wesprzeć działania na rzecz poprawy jakości świadczeń zdrowotnych w Gminie Mikołów. Widzę jak ważne jest dalsze rozszerzenie zakresu usług w szpitalu powiatowym, aby nasi mieszkańcy mogli godnie z niego korzystać. W moim sołectwie znajduje się Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych, dlatego wiem jak wiele zaangażowania trzeba, aby stworzyć udogodnienia przede wszystkim dla poprawy ich zdrowia i komfortu życia. Ponadto nie da się pominąć tematu rozwoju sieci dróg i chodników, które spalają wszystkie dziedziny rozwoju naszego miasta i powiatu. W tym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Moje główne cele:

 • Wydłużenie czasu pracy ośrodka zdrowia w Borowej Wsi.
 • Stworzenie powiatowej biblioteki.
 • Wsparcie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Policja, PSP).

7. Waśko – Muszyńska Agnieszka Sylwia

34 głosy

 

Urodziłam się 2.10.1972 r. Jestem mężatką, mam dwie córki. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, kierunek: socjologia. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam wiele lat temu jako pracownik socjalny w MOPS, w Katowicach specjalizując się w pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Trzy lata później postanowiłam współtworzyć od strony administracyjnej nowo powstający Oddział TU Allianz Polska S. A. w Rybniku. Przez 10 lat, z sukcesami pracowałam jako Asystentka Zarządu w Rybniku, następnie przez 5 lat na podobnym stanowisku w Uniqa TU S.A. Obecnie, od dwóch lat pracuję w TDJ S.A. na stanowisku jak wyżej. Zawsze chciałam wiedzieć i umieć więcej toteż od zawsze szukam dla siebie dodatkowych wyzwań.

Moje główne cele:

 • Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic powiatowych.
 • Budowa schroniska dla zwierząt na terenie powiatru.
 • Budowa ogólnodostępnego parkingu przy budynku starostwa powiatowego w Mikołowie. 

8. Sosna Andrzej Aleksander

279 głosów

 

Mam 44 lata. Od urodzenia jestem mieszkańcem sołectwa Bujaków. Z wykształcenia jestem mechanikiem maszyn i urządzeń górnictwa podziemnego, jednak od 13 lat pracuję jako zawodowy kierowca, aktualnie w lokalnej firmie „Rolnik”. Jestem typem społecznika, więc losy mieszkańców nie są mi obojętne. W miarę swoich możliwości zawsze staram się im pomóc. Nieobce są mi problemy społeczne, dlatego też od 2015 roku jestem członkiem Rady Sołeckiej w Bujakowie. Doskonale czuję się z myślą, że w razie jakichkolwiek potrzeb lub problemów, mieszkańcy Bujakowa zwracają się do mnie o pomoc. W 2002 roku reaktywowałem sekcję piłki nożnej w LKS "45" Bujaków i do dnia dzisiejszego jestem związany z tym klubem jako członek zarządu. 

Moje główne cele:

 • Oświetlenie przystanków autobusowych oraz wprowadzenie elektronicznego rozkładu jazdy (zasilanego energią słoneczną).
 • Dbanie o wygląd i estetykę sołectw.
 • Budowa schroniska dla zwierząt na terenie powiatu mikołowskiego 

9. Jasnoch Adrian Arkadiusz

96 głosów

 

Mam 35 lat, jestem mężem i dumnym ojcem 2-letniego Olafa. A co robię? Zajmuję się grafiką, poligrafią, fotografowaniem. W wolnym czasie jestem zapalonym biegaczem i muzykiem, właścicielem niezwykłego jak dla mnie miejsca „Warsztatu Drewna”. Współorganizowałem wiele koncertów, działam przy Centrum Muzycznym Krawczyka 21. Bezinteresownie angażuję się w życie lokalne miasta ciągle poszukując nietuzinkowych i ekologicznych rozwiązań. Mówią, że jestem wulkanem pomysłów i dobrej energii. Kiedy mój syn dorośnie, chciałbym, aby był ze mnie dumny, tak jak ja jestem dumny ze swojego ojca. Moje medale za ukończenie biegów, nagrane płyty czy dyplomy na ścianie, to dla mnie ciągle mało. Teraz czas na wyzwanie na wyższym poziomie, czas na Radę Powiatu! Zawsze mówię – dam radę, nawet jeśli jest ciężko.

Moje główne cele:

 • Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszej gminy ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Rybnickiej i innych dróg powiatowych.
 • Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic powiatowych.
 • Zadbanie o czystość dróg powiatowych ze szczególnym uwzględnieniem chodników, poboczy i rowów melioracyjnych.

10. Chlasta Roman Antoni

294 głosy

 

Ur. 16 stycznia 1969r w Mikołowie, wykształcenie wyższe Wydz. Budownictwa i Politechniki Śląskiej. Członek TTKF Hades w Mikołowie. Kandyduję w wyborach ponieważ chcę mieć realny wpływ na to jak będzie rozwijać się Nasze Miasto. Mikołów to nie tylko rynek… to również sołectwa, dzielnica i osiedla. I właśnie jako mieszkaniec jednego z osiedli będę dążył do tego by również w naszych miejscach zamieszkania było pięknie czysto i bezpiecznie. Moi drodzy, tak jak Nasz Powiat potrzebuje Nowej Siły w osobie Młodszego Gospodarza tak Nasze Miasto wymaga kontynuacji planów, które zostały zapoczątkowane w kończącej się kadencji. Reprezentujemy różne środowiska oraz poglądy, ale miejmy jeden wspólny cel. Razem sprawmy by wreszcie w naszych małych osiedlowych społecznościach powstały: bezpieczne drogi, chodniki, parkingi jak również place zabaw dla naszych najmłodszych.

Moje główne cele:

 • Prawidłowe wykorzystanie docelowych czynszów na remonty budynków mieszkalnych (dachy elewacje, kanalizacje itp.) oraz ich pełna jawność.
 • Poprawa stanu nawierzchni dróg powiatowych.
 • Stworzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich